Uluslararası Suistimal Farkındalık Haftası 15-21 Kasım Tarihlerinde Gerçekleşiyor: Şimdi Zamanı !

                                      

Uluslararası Suistimal Farkındalık Haftası 15-21 Kasım Tarihlerinde Gerçekleşiyor: Şimdi Zamanı !

İş dünyasının bir gerçeği olan suistimal, özel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren tüm kurumlarda önemli kayıplara sebep oluyor. Bu kayıpların COVID-19 pandemisinde artma olasılığı oldukça yüksek. Suistimal gerçeğini gündeme taşımak amacıyla düzenlenen bu haftada, kurumlarda suistimalle mücadele farkındalığının artırılması ve bu mücadelede eğitiminin önemine dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

Cerebra olarak son beş yıldır Uluslararası Suistimal Farkındalık haftasının destekçisi olmaktan gurur duyuyoruz. Hafta boyunca sosyal medyada #fraudweek etiketiyle paylaşımlarda bulunarak bu konuya dikkat çekeceğiz. Ayrıca Cerebra yönetici ortağı Fikret Sebilcioğlu TEİD & ACFE işbirliğinde bu haftaya özel olarak düzenlenecek olan “Şirketlerde Rüşvet, Yolsuzluk ve Suistimallerin Panzehiri: FARKINDALIK” adlı webinarda konuşmacı olacak.

Suistimallerin önlenmesi ve tespiti yıl boyunca süren bir çaba olsa da Uluslararası Suistimal Farkındalık Haftası suistimalle mücadelenin ve bu mücadelede eğitimin önemini vurgulamak için harika bir fırsat sunuyor.

Bu hafta ve sonrasında neler yapabilirsiniz?

Kurumunuzu suistimallerden koruyun. Çalışanlara verilen eğitimlere düzenli olarak suistimal eğitimini dahil edin. Suistimal risklerinizi değerlendirin. Bu değerlendirme, riskli alanların belirlenmesine yardımcı olacaktır. Suistimalle mücadele programı oluşturun ve çalışanların buna uymasını isteyin.

Bu hafta kurumunuzda suistimalle mücadeleye ilişkin alacağınız önlemlerin tohumlarını attığınız bir hafta olabilir.

Şimdi zamanı !

PAYLAŞ