Hakkımızda

Cerebra CPAs & Advisors, birleşme ve satın almalar, birleşme ve satın alma işlemleri sonrası entegrasyon, muhasebe uyum ve finansal raporlama, iç kontrol, iç denetim ve adli muhasebe ve suistimal inceleme alanlarında müşterilerine hizmet veren İstanbul Türkiye'de yerleşik bağımsız bir muhasebe ve danışmanlık firmasıdır.

Kurumsal Finansman & Değerleme Kurumsal Finansman & Değerleme Cerebra Kurumsal Finansman uzmanları birleşme ve satın alma, durum tespiti – inceleme çalışması (due diligence), şirket satış devir ve değerleme odaklı olarak geniş çapta kurumsal finansman hizmetleri sunmaktadır. Birleşme & Satın Alma Sonrası Entegrasyon Birleşme & Satın Alma Sonrası Entegrasyon Türkiye’de şirket birleşmesi veya satın alma işlemi yapan uluslararası şirketler, esas zorluğun işlemler tamamlanıp imzalar atıldıktan sonra başladığını fark etmektedir. Mali işler fonksiyonunun entegrasyonu, bu zorlu süreçte kritik bir öneme sahiptir. Cerebra şirket birleşme ve satın alma işlemleri sonrası entegrasyon sürecini en etkin şekilde yönetebilecek uzmanlık ve bilgi birikimine sahiptir. Muhasebe ve Mali İşler Yönetimi (Outsourcing) Muhasebe ve Mali İşler Yönetimi (Outsourcing) Muhasebeciler genelde şirketin işlerinden uzak tutulur ve çalışmaları kayıtlar ile sınırlı kalır. Ancak, Türkiye’de şirket kuran uluslararası şirketlerin yöneticileri, muhasebecilerinin kanunlara uyum konusundaki görevlerinin yanında, şirket işlerinin içinde zamanlı ve etkin bir şekilde olmalarının kritik bir başarı faktörü olduğunu görmektedir. Cerebra her zaman işin içinde ve sizlerle iletişimde olması gerektiğinin farkında olarak müşterilerine Muhasebe ve Mali İşler Yönetimi hizmetleri sunmaktadır. İç Kontrol İç Kontrol Finansal problemlerin yaşandığı zamanlarda şirket bütünlüğünün sağlanması ve hata ve suistimallerin önlenmesi, şirketler için kritik zorluklar yaratmaktadır. Bu zorlukların üstesinden gelmek için yeterli ve uygun araçlara sahip olmak gerekir. Cerebra İç Kontrol & İç Denetim hizmetlerini sunarken kurumsal yönetim ve kurumsallaşmanın gerektirdiği tüm etkin araçları müşterilerine sunmaktadır. İç Denetim İç Denetim Özellikle son yıllarda dünyada meydana gelen bazı kurumsal ve mali skandallar sonrası iç denetim önemi artan bir kavram olmuştur. Özellikle Amerika’da başlayan ve diğer batılı ülkeler tarafından da itibar gören bu ve benzeri yasal düzenlemelerin ülkemizde de bazı yansımaları olmuştur. Bankacılık sektörü ile başlayan ve son yıllarda devam eden çağdaş iç denetime yöneliş, bir süredir özel sektörün de ilgisini çekmeye başlamıştır. Adli Muhasebe & Suistimal İnceleme Adli Muhasebe & Suistimal İnceleme Suistimaller, kurumsal suçlar, ticari uyuşmazlıklar ve adli süreçler şirketinizin bütünlüğünü ve itibarını riske atabilir. Bir problem ortaya çıktığında hızlı hareket edebileceğinizden ve olayın tüm yönleri ile ve bağımsız bir şekilde soruşturulduğundan emin olmanız gerekmektedir. Cerebra müşterilerine geniş bir yelpazede suistimal hizmetleri sunmaktadır.

Gündem & Haberler

Fikret Sebilcioğlu Özyeğin Üni.’nde İş Etiği Dersi Veriyor-Sonbahar 2019

Bugün uluslararası ve kurumsal şirketlerde etik ve uyum, “sorumlu yönetsel karar verme sürecini” yapılandıran temel işlevsel bir alan haline gelmiştir. Etik ve uyum artık finansal performansla ilişkilendirildiğinden, iş etiği derslerinin pazarlama, muhasebe, finans ve yönetim gibi...

Cerebra İç Denetim Kongresi'ne Katıldı - Ekim 2019

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) tarafından düzenlenen Uluslararası 23. Türkiye İç Denetim Kongresi, “Günümüz Dünyasında Değişimin Öncüsü Olmak” temasıyla 21-22 Ekim tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de gerçekleştirildi.

Yurtdışı İrtikap Önleme Kanunu (FEPA) Geliyor !

Yabancı bir ülkede rüşvet vermeye zorlanan bir Amerika şirketi şu anda sadece “Size rüşvet veremem çünkü bu yasadışı ve tutuklanabilirim” diyor. Yurtdışı İrtikap Önleme Kanunu bu cümleye şunu ekleyecek “Siz de tutuklanabilirsiniz”. 2 Ağustos 2019 tarihinde ABD Temsilciler Meclisi’ne Yurtdışı İrtikap Önleme Kanunu (FEPA) sunuldu. Helsinki Komisyonu’nun desteğiyle geliştirilen bu kanun, yabancı kamu görevlilerinin rüşvet verilmesine ilişkin zorlama faaliyetlerini yasa dışı...

YouTube

Esnek & Dinamik Bir Yaklaşım

Cerebra CPAs & Advisors, büyük muhasebe ve danışmanlık firmalarında yaşanan bürokratik yaklaşımlar yerine, müşteri ihtiyaçlarına uygun esnek ve dinamik hizmet anlayışına sahiptir.

Rakamların Ötesinde

Cerebra CPAs & Advisors geleneksel yaklaşımın ötesinde rakamlarınızı anlayan, yorumlayabilen ve karar verme mekanizmalarında size yardımcı olabilecek çözüm ortağınız olmayı arzulamaktadır.

Kaliteli Hizmet & Adil Fiyat

Yüksek kalitede hizmet, deneyimli kadromuzun sahip olduğu yerel ve uluslararası bilgi ve tecrübenin yanında adil bir fiyat politikası ile sunulmaktadır.